Telefoni sa po vjen dhe po behet akoma me i komplikuar. Eshte e vertete qe ai po dominon boten. Ne shpenzojme rreth 5 ore ne dite duke u marre me te. Nje shifer e frikshme kjo pasi keto ore ne fare mire mund te benim aktivitete te tjera. Ne do tju tregojme se kush jane disa nga telefonat me te mire te momentit qe bejne diferencen.

1. Motorola Atrix. Ky mund te jete edhe me superlativi i iphone 4. Telefoni me nje procesor dual core super i shpejte me nje ekran 4`3 polsh i cili permban sistemin Android.
2. Iphone 4. Telefoni i cili ka bere nje revolucion ne konceptimin e telefonave celulare. Tashme me apple telefoni eshte futur ne nje grade tjeter.
3. Htc HD 7. Ky telefon eshte nga te paret qe mbart sistemin e ri windows phone. Nje sitem i mrekullueshem dhe super i shpejte. HD7 ka nje ekran prej 4`3 polsh dhe nje dezajn perfekt.
4.Sony Ericsson Arc. Ky mund te themi qe eshte telefoni me i fundit ne treg sepse ka vetem dy dite qe ka dale. Me nje ekran te shkelqyer me nje procesor dual core dhe super i holle.
5. Samsung Galaxy II. Pas suksesit qe samsung pati me versionin e pare ne te dytin ajo ka permirsuar disi sherbimet dhe ka prefeksionuar kete telefon ne versionin e dyte. Duket qe Samsung po ndjek strategjine e iphone 4. Nje telefon te njejte cdo 6 muaj.

Kjo ishte rubrika per diten e sotme duke ju treguar me pak fjale qe perpara se te bleni telefonin e endrrave tuaja mund qe edhe keto fjale nga ne te ndikojne sado pak per zgjedhjen tuaj.